Yönetim

Orkay Mühendislik kurucusu Orkun Ernalbant, 1980 Kocaeli doğumludur.

Henüz Kocaeli Üniversitesi  Metalurji Malzeme Mühendisliği bölümünde öğrenciyken çalışma hayatına başladı. Poyraz Raspa Boya,Solventaş  Teknik Depolama AŞ, Boğaziçi Köprüsü bakım-onarım çalışmaları için Metel Yüzey Koruma firmalarında stajyer mühendis olarak görev aldı.2004 senesinde mezuniyetinden sonra marin boyaları sektöründe uzmanlaşma kararı alarak şu an Cemre Tersanesi olarak faaliyetlerini sürdüren  Cemre Mühendislik firmasında boya sorumlusu olarak çalışmalarına devam etti. Boya alanında uzmanlaşma hedefine Akzo Nobel –İnternational  firmasında inspector sıfatıyla ivme kazandırdı.Sonrasında sırasıyla Ereğli Gemi Tersanesinde boya sorumlusu,Aktif Denizcilik ile Güney Kore’de owner representive olarak çalışma fırsatı buldu.

Boya alanında edindiği deneyimlerini sanayi sektörüne aktarma kararıyla 2012 yılında Denizli Kaklık bölgesindeki  RWE Turcas Doğalgaz Çevrim Santralinde Metka firması bünyesinde boya inspectoru olarak görev yaptı.Bu dönem içinde sektördeki ihtiyaca cevap vermek ve alanda fark yaratmak hedefiyle Orkay Mühendislik firmasını kurdu.

Boya uygulamaları alanında en geçerli yetkinlik belgelerinden biri olan Frosio sertifikası sahibi olan Orkun Ernalbant İngilizce bilmektedir.

 

Evli ve bir çocuk babasıdır.ORKAY MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ VE DANIŞMANLIK TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Copyright © 2018 | Tüm hakları saklıdır.