Orkun ERNALBANT

Orkay Mühendislik kurucusu Orkun Ernalbant, 1980 Kocaeli doğumludur.

Henüz Kocaeli Üniversitesi Metalurji Malzeme Mühendisliği bölümünde öğrenciyken çalışma hayatına başladı. Poyraz Raspa Boya,Solventaş Teknik Depolama AŞ, Boğaziçi Köprüsü bakım-onarım çalışmaları için Metel Yüzey Koruma firmalarında stajyer mühendis olarak görev aldı.2004 senesinde mezuniyetinden sonra marin boyaları sektöründe uzmanlaşma kararı alarak şu an Cemre Tersanesi olarak faaliyetlerini sürdüren Cemre Mühendislik firmasında boya sorumlusu olarak çalışmalarına devam etti. Boya alanında uzmanlaşma hedefine Akzo Nobel –İnternational firmasında inspector sıfatıyla ivme kazandırdı.Sonrasında sırasıyla Ereğli Gemi Tersanesinde boya sorumlusu,Aktif Denizcilik ile Güney Kore’de owner representive olarak çalışma fırsatı buldu.

Boya alanında edindiği deneyimlerini sanayi sektörüne aktarma kararıyla 2012 yılında Denizli Kaklık bölgesindeki RWE Turcas Doğalgaz Çevrim Santralinde Metka firması bünyesinde boya inspectoru olarak görev yaptı.Bu dönem içinde sektördeki ihtiyaca cevap vermek ve alanda fark yaratmak hedefiyle Orkay Mühendislik firmasını kurdu.

Boya uygulamaları alanında en geçerli yetkinlik belgelerinden biri olan Frosio sertifikası sahibi olan Orkun Ernalbant İngilizce bilmektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Akın Emre GÜRBÜZ

Orkay Mühendislik Ortaklarından Akın Emre Gürbüz , 1980 mersin doğumludur,

Mersin üniversitesi Çevre mühendisliği bölümünden 2005 yılında mezun olduktan sonra Kanada’ western town collage üniversitesinde İşletme masteri yaptıktan sonra Türkiye’de uzun yıllar ilaç sektöründe çalıştı.

Kuruluşundan beri Orkay Mühendislik firmasında proje şefliği, proje müdürlüğü yaptıktan sonra genel müdür görevini yürütmektedir.

2012 yılından beri özellikle yurt dışında olan büyük projeleri yönetmiştir, Muscat Airport, Kbahat termik santrali , Amandı çevrim santrali projelerden bazıları olarak gösterilebilir.

Boya uygulamaları alanında en geçerli yetkinlik belgelerinden biri olan Nace sertifikası sahibi olan Akın Emre GÜRBÜZ İngilizce bilmektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.